آموزش

ارور 429 درخواست های متعدد (too many request )چیست؟

ارور 429 زمانی که کاربر به صفحاتی بیش از حد مجاز درخواست ارسال کند، دسترسی او به آن وب سایت یا صفحات مذکور برای مدت کوتاهی محدود خواهد شد و بجای دریافت اطلاعات مورد نظر، خطای ۴۲۹ یا همان «درخواست‌های شما بیش از حد مجاز است» را دریافت خواهد کرد.

ارور 429

در دنیای امروزی که استفاده از اینترنت و وب سرویس‌ها روز به روز در حال افزایش است، ممکن است با مواجهه با ارورهای مختلف در هنگام استفاده از این سرویس‌ها روبرو شویم. یکی از این ارورها، ارور 429 با پیام “Too Many Requests” است که به معنای ارسال بیش از حد درخواست‌ها به سرور است. در این مقاله، به بررسی این ارور و راهکارهای مقابله با آن می‌پردازیم.

بیشتر بدانید:معرفی انواع HTTP Status code در وب سایت ها

ارور 429 (too many request) چیست؟

این ارور به معنای ارسال بیش از حد درخواست‌ها به سرور است. وقتی که یک کاربر یا یک برنامه کاربردی بیش از حد درخواست‌ها را به سرور ارسال می‌کند، سرور به منظور حفظ عملکرد صحیح و عادلانه، این ارور را برمی‌گرداند.

ارور 429 معمولا به منظور جلوگیری از سواستفاده، حفظ پایداری سرور و تضمین عدالت در توزیع منابع استفاده می‌شود. با ارسال بیش از حد درخواست‌ها، منابع سرور ممکن است به طور نامناسب استفاده شوند و سبب کاهش عملکرد و عدم دسترسی به سرویس‌ها برای سایر کاربران شود

برای رفع این ارور، معمولا باید تعداد درخواست‌ها را کاهش داده و محدودیت‌های تعیین شده توسط سرور را رعایت کرد. همچنین، استفاده از کش سرور و بهبود سیستم شبکه نیز می‌تواند به کاهش احتمال ایجاد این ارور کمک کند. با ما همراه باشید

too many request

علل ایجاد خطای 429

دلایل خطای 429 چیست؟

ممکن است برنامه شما هنگام کار با خطای 429 HTTP کند شود و سرور شما کند شود.

انواع مختلفی از کدهای خطا وجود دارد که نشان دهنده همین مشکل 429 است.

  • 429 خطا
  • HTTP 429
  • درخواست های بسیار زیاد
  • 429 درخواست های بسیار زیاد
  • خطای 429 (درخواست های بسیار زیاد)

همه چیز خوب است تا زمانی که شما در هنگام استفاده از موتور های جستوجو خطای 429 را از یک API مشاهده کنید.

API مخفف Application Programming Interface همان رابط برنامه نویسی نرم افزار است که در هنگام ارور 429

به شما می گوید درخواست های زیادی انجام داده اید ، و به حدنصاب ضریب API یا همان درخواست های مجاز رسیده اید.

خطای HTTP 429 در واقع یک کد وضعیت HTTP است. این یک خطای کاربر است که از طریق سرور

به سیگنال ارسال می شود تا به کاربران اطلاع دهد که آنها به حد مجاز رسیده اند.

ارور 429 too many request

راهکار رفع ارور 429

به عنوان یک کاربر اینترنت، قبل از دادن درخواست دیگر، باید کمی صبر کنید. اما اگر خطا ادامه داشت، باید با مدیر وب سایت تماس بگیرید.

اگر یک ادمین سایت هستید، باید تعداد درخواست‌هایی را که در زمان مشخص شده (در صورت وجود) می‌شود داد را کاهش دهید. اگر محدودیت را خودتان کنترل می‌کنید، باید آن را برای یک دوره زمانی خاص پیاده سازی کنید.

اگر وب ‌سایتی که مدیریت می‌کنید یک وب‌سایت وردپرسی است، یکی از افزونه‌ها یا تم‌های شما ممکن است باعث خطای 429 شده باشد. باید پلاگین‌ها و تم‌های سایت خود را یکی یکی غیرفعال کنید تا ببینید علت کدام یک از آنهاست.

اگر خطا مربوط به هاست است، باید با خدمات مشتری ارائه دهنده هاست خود تماس بگیرید.

هیچ مدیر وب سایتی نمی‌خواهد سرورش از کار بیفتد. بنابراین، از نظر فنی، خطای 429 یک خطا نیست. این راهی است که سرور به شما می گوید منابع کافی برای رسیدگی به تعداد بالای درخواست هایی که می‌شود، ندارد.

error 429

سخن اخر

در این مقاله، به بررسی خطای 429 با پیام “Too Many Requests” پرداختیم و علل ایجاد آن را بررسی کردیم. همچنین، راهکارهای مقابله با این ارور را مورد بررسی قرار دادیم. با رعایت این راهکارها و راهنمایی‌های عملی، می‌توان از ایجاد ارور 429 جلوگیری کرد و تجربه بهتری از استفاده از وب سرویس‌ها را داشت.

شرکت برنامه نویسی فیبی لند ارائه دهنده خدمات طراحی سایت و اپلیکیشن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *