آموزش

تبلیغات پولیFacebook Ads در دیجیتال مارکتینگ

Facebook Ads در دیجیتال مارکتینگ

اگر شما صاحب یک کسب و کار هستید اگاهی از Facebook Ads در دیجیتال مارکتینگ برای شما یک امر ضروری است تا بتوانید با استفاده از آن کسب و کارتان را رشد دهید.

Facebook Ads در دیجیتال مارکتینگ چیست؟

Facebook Ads در دیجیتال مارکتینگ یکی از تاثیرگذارترین روش های تبلیغ اینترنتی است که به کسب و کارها اجازه می دهد تبلیغات سفارشی خود را ترویج کنند یا محتوایی را در اختیار مخاطب هدف خود قرار دهند. این کار با هزینه های مختلفی انجام می شود که هزینه تبلیغات معمولا بر اساس دسترسی به مخاطبان و تعامل با آنها محاسبه می شود.

بیشتر بدانید:دیجیتال مارکتینگ چیست؟

مزایای تبلیغات در فیسبوک

در نگاه اول ممکن است تصور کنید که تبلیغاتFacebook Ads در دیجیتال مارکتینگ به دلیل فیلترینگ کار درستی نباشد. چرا که ایرانی ها به شبکه های اجتماعی دیگری روی آوردند. اما بهتر است بدانید در دنیا, بیش از 2.2 میلیارد کاربر فعال در فیس بوک وجود دارد.بنابراین بسیار تبلیغات موثری است, مخصوصا برای افرادی که کسب و کار بین المللی دارند.افرادی که مخاطب هدفشان تنها یک کشور نیست میتوانند در این شبکه اجتماعی تجربه پر سودی داشته باشند.

  • مخاطبان عظیم و جهانی: بستر اصلی بازاریابی برای بسیاری از کسب و کار ها است.
  • هدف گذاری های دقیق: جذب مشتریان و مخاطبان با ارزش براساس آمار جمعی, موقعیت مکانی, علایق و رفتار کاربران انجام میشود.
  •  بازده سرمایه گذاری: بی شک بازدهی تبلیغات شما در فیس بوک ارزش بالاتری نسبت به هزینه ای که میپردازید, دارد.
  •  تنوع تبلیغات: هدف گذاری بهتر و در نتیجه جذب مخاطبان برای سود بیشتر.

Facebook Ads در دیجیتال مارکتینگ به چند روش انجام می شود؟ 

1. Page Post Ads: این تبلیغ، یکی از مدل های تبلیغاتی است که برای اجرای آن نیاز است یک صفحه در فیسبوک داشته باشید. این تبلیغ شبیه به آپدیت های Status فیسبوک دارای عکس و لینک و متن است.

2. Multi-Product/ Carousel Ads: در این نوع از تبلیغات، به شما اجازه داده می شود که در یک تبلیغ، محصولات مختلفی را نشان دهید. معمولا از این مدل زمانی استفاده می شود که بخواهید یک طبقه خاص از محصولات را نشان دهید یا اینکه بخواهید تفاوت بین چند محصول را به کاربر نشان دهید.

3. Page Post Video Ads: در این مدل از تبلیغ، زمانیکه کاربر فیسبوک روی فیلم ضربه می زند، فیلم تبلیغاتی شروع به پخش می کند. فیسبوک برای هر بار مشاهده این ویدیو توسط کاربران از تبلیغ دهنده هزینه ای دریافت می کند.

سه مورد از بهترین تمرینات برای Facebook Ads در دیجیتال مارکتینگ:

1.همیشه قبل از اینکه کار خود را آغاز کنید، اهدافتان را تعیین نمایید: باید قبل از اینکه تصمیم به صرف هزینه در تبلیغات فیس بوک بگیرید، هدف از تبلیغ خود را بشناسید. باید بدانید هدف شما از این کار چیست. می خواهید فروش خود را افزایش دهید؟ به دنبال افزایش آگاهی از برند خود هستید؟ می خواهید نرخ تبدیل خود را بیشتر کنید؟ هر فعالیتی که توسط مخاطبان تان در تبلیغ فیسبوکی انجام می‌شود برای شما هزینه بر است. پس اطمینان حاصل کنید که قبل از هر سرمایه گذاری، اهداف خود را می شناسید.

2. در هدف گیری مخاطبان خود خاص باشید: همانطور که می دانید میلیون ها کاربر از سایت فیسبوک استفاده می‌کنند. برای اینکه بتوانید تبلیغ خود را برای افراد مناسبی نمایش دهید زمانی را برای تنگ تر کردن حوزه مخاطبان خود اختصاص دهید.

3.تبلیغ خود را به صورت منظم تغییر دهید: برای اینکه کاربر از دیدن تبلیغ تکراری خسته نشود آن را به صورت منظم تغییر دهید. خستگی از تبلیغ زمانی رخ می دهد که کاربر یک تبلیغ واحد را چندین بار می بیند. متاسفانه زمانی که نرخ کلیک افت می کند، فیسبوک شما را جریمه می کند و همین امر موجب افزایش CPC (هزینه به ازای کلیک) می شود.  این موضوع بدین معنی است که لایک ها، کامنت ها و سایر کلیک ها برایتان گران قیمت تر از قبل خواهد بود. این موضوع بر روی تعامل و اکتساب کمپین اثر می گذارد.

بیشتر بدانید:15تا ازاصطلاحات دیجیتال مارکتینگ به صورت کامل

هزینه Facebook Ads در دیجیتال مارکتینگ چقدر است؟

حداقل هزینه ای که براساس «قیمت گذاری فیسبوک» برای تبلیغات تعیین شده است، 2 دلار در روز و برای تبلیغات manual bidding، به میزان 5 دلار در روز است. این به معنای 60 تا 150 دلار در ماه در نظر گرفته می شود. البته باید در نظر بگیرید که این حداقل هزینه است و ممکن است از این کار نتیجه فوق العاده ای به دست نیاورید. اما برای این مقدار هزینه، مطمئنا نتیجه قابل قبولی ارائه خواهد داد

انواع تبلیغات در فیسبوک چیست؟

1. تبلیغات در فیسبوک با عکس

اولین و ساده ترین روش تبلیغ در Facebook Ads در دیجیتال مارکتینگ، استفاده از عکس است. اما سادگی به این معنا نیست که جذاب نباشد و یا حوصله مخاطب سر برود؛ بلکه می تواند به سرعت مخاطب را جذب کند.

2. تبلیغات در فیسبوک با ویدیو

از تبلیغات ویدیویی می توانید برای نشان دادن فعالیت گروه خود، نحوه تولید محصولات و انواع آن استفاده کنید. این تبلیغات می تواند گاه الهام بخش مخاطبان شما بوده و چیزی به آنها آموزش دهد.

3. تبلیغات در فیسبوک چرخشی

با استفاده از تبلیغات چرخشی میتوانید با بیش از 10 عکس یا ویدئو, خدمات و محصولات خود را به نمایش بگذارید. ازاین نوع تبلیغ میتوانید برای نشان دادن نکات مثبت خدمات و محصولات خود استفاده کنید.همچنین میتوانید با گذاشتن یک عکس به صورت پازلی در قالب چند عکس پاناروما بسازید.
شرکت آی تی Paessler AG برای تبلیغ کارت های رایگان بازی خود از تبلیغات چرخشی استفاده کرد. پس از آن اعلام کرد که برای این تبلیغ در مقایسه با تبلیغات گذشته 51 در صد کم تر هزینه کرده است و بازخورد بالاتری داشته است.

4. تبلیغات در فیسبوک اسلاید شو

تبلیغات در فیس بوک با اسلاید شو یک روش آسان برای ساخت یک ویدئوی کوتاه است. شما میتوانید از کلکسیون عکس ها و ویدئوهای خود برای ساخت اسلاید شوی تبلیغاتی استفاده کنید. اسلاید شو مانند ویدئو ها عمل میکنند اما با این تفاوت که از پهنای باند بسیار کمتری استفاده میکنند. بنابراین برای افرادی که اینترنت ضعیف تری دارند هم به خوبی بارگذاری میشود.
از نکات مثبت دیگر اسلاید شوها میتوان, اضافه کردن نوشته و موزیک را اسلاید ها ذکر کرد. شما میتوانید از کلکسیون عکس های استوکی فیس بوک هم استفاده کنید.

5.تبلیغات فوری تکی و کلکسیونی

تبلیغات فوری تکی و کلکسیونی فقط برای گوشی های موبایل ساخته شدند. بنابراین به شما این امکان را میدهد که عکس و یا فیلم را به مخاطبان نشان دهید و با یک کلیک خرید انجام شود. این نوع تبلیغات که به سرعت بر روی صفحه موبایل نمایان میشود میتواند به صورت تکی باشد و یا میتواند کلکسیونی از عکس ها و فیلم های محصولات را نشان دهد.
برای استفاده از این نوع تبلیغات باید در وبسایت خود از کد های Facebook Pixel استفاده کنید. این کوکی برای تبلیغات مجدد است و به شما امکان باز نشر تبلیغات را به صورت اتوماتیک میدهد.

6.تبلیغات پویا

تبلیغات پویا درFacebook Ads در دیجیتال مارکتینگ برای هدف گذاری بهتر است. به عنوان مثال اگر کسی از صفحه شما بازدید کند و یا برای خرید به صفحه شما بیاید, ولی مراحل خرید را کامل نکند و سایت شما را ترک کند, برای او  تبلیغاتی نمایان میشود.
این نوع تبلیغ بسیار مناسب هر کسب و کاری است. چرا که تبلیغات شما در صفحه فیس بوک ( Facebook feed) مخاطب ضاهر میشود. بنابراین برای یادآوری برند و محصولات خود به مخاطبان بسیار کاربرد دارد.

7.تبلیغات مسنجر

نوع دیگر تبلیغ درFacebook Ads در دیجیتال مارکتینگ تبلیغات مسنجر است شما میتوانید انواع تبلیغات را در قسمت مسنجر فیس بوک انجام دهید. این یک امکان اضافی برای افرادی است که میخواهند در فیس بوک تبلیغ کنند. در ماه, بیش از 1 میلیارد نفر در این برنامه فعالیت میکنند. کافی است در هنگام انتخاب انواع تبلیغات و مکان تبلیغ, گزینه Messenger را انتخاب کنید.
به علاوه زمانی که تبلیغ شما برای نمایان شدن در فید فیس بوک تنظیم شده است, میتوانید با روشن کردن گزینه “click-to-Messenger” تبلیغ خود را به قسمت مسنجر انتقال دهید.

سخن اخر

Facebook Ads در دیجیتال مارکتینگ یکی از موفق ترین روش های تبلیغ در شبکه های  اجتماعی است. همچنین تنوع بالا در انواع تبلیغات این شبکه اجتماعی, شما را به هدفتان نزدیک تر خواهد کرد. پس اگر شما صاحب یک کسب و کار هستید حتما روی Facebook Ads در دیجیتال مارکتینگ حساب باز کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *