آموزش

تبلیغات لینکدین یا Linkedin Ads در دیجیتال مارکتینگ

Linkedin Ads در دیجیتال مارکتینگ

Linkedin Ads در دیجیتال مارکتینگ اگر شما صاحب یک کسب و کار دیجیتال مارکتینگ هستید و دوست دارید که تبلیغ کسب و کارتان را بین هزاران کسب و کار نمایش دهید حتما باید این مقاله را بخوانید تا با مزایای Linkedin Ads در دیجیتال مارکتینگ اشنا شوید.

لینکدین چیست؟

لینکدین یکی از شبکه های اجتماعی محبوب است که به صورت تخصصی بر روی فعالیت‌های تجاری و اشتغال محور متمرکز شده است. طبق آخرین آمار منتشر شده (در ماه می 2018؛ مصادف با پانزدهمین سالروز شروع به فعالیت لینکدین) این شرکت بیش از 562 میلیون کاربر دارد. کاربران لینکدین می‌توانند پروفایل تخصصی و شغلی خود را ایجاد کنند و یا به عنوان کارفرما در میان کاربران متخصص به دنبال نیروی کار با مشخصات مورد نظر خود باشند و یا از بخش تبلیغات لینکدین، آگهی استخدام خود را منتشر کنند.

Linkedin Ads در دیجیتال مارکتینگ برای دستیابی هدفمند به مخاطبان متخصص و همچنین جهت ایجاد کمپین‌های B2B بسیار مؤثر است. همانطور که گفتیم، کاربران لینکدین را افراد متخصص و حرفه‌ای و نیز صاحبان کسب و کارها در حوزه‌های مختلف تشکیل می‌دهند. پس مطمئن باشید که بودجه تبلیغات لینکدین شما صرف آگاه‌سازی و جذب مخاطبان حرفه‌ای می‌شود

تعرفهLinkedin Ads در دیجیتال مارکتینگ

هزینه Linkedin Ads در دیجیتال مارکتینگ به معیارهای هدف و رقابت شما بستگی دارد و قبل از شروع کمپین به دلیل محاسبه هزینه ها براساس جذابیت و میزان رقابت کسب و کار شما بصورت دقیق قابل محاسبه نیست.

Linkedin Ads در دیجیتال مارکتینگ براساس هزینه هر کلیک (CPC) یا هزینه هر ۱۰۰۰ نمایش (CPM) قیمت‌گذاری می‌شود. بنابراین شما می‌توانید با در نظرگرفتن هدف کمپین خود هزینه‌های خود را به دو روش کنترل کنید :

 • حداکثر مبلغی که می‌خواهید روزانه پرداخت کنید.
 • حداکثر مبلغی که می‌خواهید برای هر کلیک یا هر ۱۰۰۰ بازدید پرداخت کنید.

بیشتر بدانید:دیجیتال مارکتینگ چیست؟

انواع روش‌های تبلیغ در Linkedin Ads در دیجیتال مارکتینگ

با توجه به هدف شما ازLinkedin Ads در دیجیتال مارکتینگ، به سه نوع مختلف می‌توانید پیام خود را در اختیار مخاطبان هدف‌تان قرار دهید. پس قبل از شروع به تبلیغ در لینکدین بهتر است هدف خود را از این تبلیغات مشخص کنید. در لینکدین هم همانند تبلیغات در گوگل، بهتر است برای هر هدف یکتای خود کمپین جداگانه‌ای ایجاد کنید.

کمپین‌های لینکدین عبارتند از:

محتوای اسپانسری

با کمک این نوع کمپین تبلیغاتی می‌توانید محتوای خود را تبلیغ کنید و کاربران لینکدین را پس از کلیک به لندینگ پیج خودتان منتقل کنید و یا می‌توانید پست‌های صفحه تجاری لینکدین خود را در معرض دید مخاطبان هدفمند بیشتری قرار دهید. همچنین در آگهی‌های این نوع کمپین می‌توانید دکمه Follow قرار دهید تا تعداد دنبال کنندگان صفحه تجاری خود را افزایش دهید.

Lead Gen Form در لینکدین از امکانات قابل دسترس در این نوع کمپین است که به ایجاد فرم درون تبلیغی به شما کمک می‌کند تا بتوانید اطلاعات مخاطبان هدف خود را اعم از نام، آدرس ایمیل، شماره تماس، شغل، آدرس و اطلاعات دیگری که نیاز دارید (Custom Question) را دریافت کنید. با کمک لید (سرنخی که از مخاطبان دریافت می‌کنید) می‌توانید از طریق کانال‌های تبلیغاتی دیگر مانند ایمیل مارکتینگ و پیامک تبلیغاتی مخاطبان خود را هدف قرار دهید.

تبلیغات ویدیویی خود را نیز می‌توانید در کمپین‌های محتوایی لینکدین تبلیغ کنید و بازدید آنها را افزایش دهید.

برای اهداف افزایش آگاهی از برند، جمع آوری لید باکیفیت و هدفگیری دقیق مخاطبان بر اساس داده‌های پروفایل آنها می‌توانید کمپین محتوای اسپانسری (Sponsored Content) ایجاد کنید.

پیام اسپانسری

از طریق کمپین پیام اسپانسری (Sponsored InMail) می‌توانید پیام تبلیغاتی خود را به صورت شخصی‌سازی شده (با اشاره به نام و یا نام خانوادگی مخاطب) از طریق بخش پیام‌ها به مخاطبان هدف خود ارسال کنید. پیام تبلیغاتی علاوه بر متن پیام، می‌تواند شامل یک دکمه CTA با متن و لینک دلخواه، متنی به عنوان فوتر و یک عکس 300×250 پیکسل (که در کنار متن تبلیغاتی نمایش داده می‌شود) باشد.

از تبلیغات پیام اسپانسری می‌توان برای تست A/B استفاده کرد، تا از میان چندین پیام مختلف مناسب‌ترین مورد را بدست آورد. در این نوع کمپین نیز می‌توان از فرم Lead Gen برای جمع‌آوری اطلاعات مشتریان بالقوه (Lead) استفاده کرد. با کمک تبلیغات پیام اسپانسری می‌توانید با جذب کاربرانی که بیشترین اهمیت را برای کسب و کار شما دارند، میزان کانورشن (Conversion) بالایی در دسکتاپ و موبایل ایجاد کنید.

تبلیغات متنی

اگر با تبلیغات گوگل آشنایی داشته باشید و یا پیش از این در شبکه‌های اجتماعی دیگری (همچون توییتر و فیسبوک) تبلیغ کرده باشید، احتمالا تبلیغات متنی (Text Ads) لینکدین برایتان آشنا خواهد بود.

برای ایجاد تبلیغ متنی در لینکدین کافی است عنوان 25 کاراکتری، توضیحات 75 کاراکتری، عکس مربعی و صفحه تجاری یا آدرس لندینگ پیج‌تان را وارد کنید. تبلیغات متنی در صفحات مختلف می‌تواند در فوتر، سایدبار و هیدر نمایش داده شود. از ویژگی‌های مهم تبلیغات متنی لینکدین می‌توان به سادگی در ایجاد و دریافت ترافیک و لید باکیفیت اشاره کرد.

Linkedin Ads در دیجیتال مارکتینگ ایران

به دلیل مشکل عدم امکان انتخاب کشور ایران برخی تبلیغات برای ایرانیان امکان پذیر نیست اما برخی شرکت های تبلیغاتی در ایران در پنل تبلیغ لینکدین با انتخاب گروهها و شرکتهای ایرانی این مشکل را برطرف کرده و می توانید برای انجام تبلیغات از آن ها کمک بگیرید.

خدمات تبلیغات در لینکدین با‌توجه‌به قیمت دلار روز برای شما محاسبه خواهد شد و حدودا کمترین عدد برای تبلیغات لینکدین در ایران پنج میلیون تومان است. که از سوی شرکت های دیجیتال مارکتینگ با ارسال گزارش‌های روزانه از وضعیت کمپین، ارائه مشاوره تخصصی درباره انتخاب محتوا، جامعه هدف و میزان بودجه مناسب همراه خواهد بود.

از آنجا که برای تبلیغات لینکدین در ایران محدودیت هایی وجود دارد، اینفلوئنسرهای ایرانی قابل توجهی نیز در این زمینه فعالیت دارند که این روش به مدل پنجم برای تبلیغات در ایران تبدیل شده روش تبلیغات و اینفلوئنسرمارکتینگ در لینکدین، اطلاع‌رسانی و پروموت‌کردن محتوا است. اینفلوئنسرها مثل یک رهبر در یک حرفه خاص محتوای ارگانیک را برای مخاطبان به اشتراک می‌گذارند. این افراد تعامل بالا و ارتباطات گسترده‌ای دارند و می‌توانند افراد را تحت‌تأثیر قرار دهند.

تبلیغ لینکدین برای چه کسانی مفید است؟

لینکدین و تبلیغات آن، ویژگی‌ها و مزایای منحصر به فردی دارد که آن را از دیگر شبکه‌های اجتماعی متمایز می‌کند. اینجا 12 مزایایی که لینکدین و تبلیغات آن می‌تواند برای کسب و کارتان داشته باشد را لیست کرده‌ایم:

 • فرصت‌های تجاری: Linkedin Ads در دیجیتال مارکتینگ می‌تواند به شما کمک کند تا به متخصصین و یا افرادی که در حوزه مشترکی با شما فعالیت می‌کنند و جزئی از فرایند تصمیم‌گیری شرکت خود به شمار می‌روند، دسترسی پیدا کنید. این یک فرصت فوق‌العاده برای ارتباط با مخاطبان هدف مشخص و درست است.
 • ارتباط با متخصصین و رهبران حوزه فعالیت‌تان: ایجاد کمپین‌های تبلیغاتی هدفمند برای افرادی که در یک حوزه فعالیت می‌کنند، همیشه آسان نیست. با این حال، با Linkedin Ads در دیجیتال مارکتینگ، این فرایند ساده می‌شود!
 • دریافت تاییدیه و تصدیق و از “ارتباطات” خود:Linkedin Ads در دیجیتال مارکتینگ گزینه ای را فراهم کرده است که به شما اجازه می‌دهد تا درباره افرادی که با آنها در ارتباط هستید، متن تاییدیه‌ای (Recommend) بنویسید. دریافت تاییدیه از دیگران می‌تواند به ارتقای اعتبار شما کمک کند.
 • نظرات، مذاکرات و تالارهای گفتگو: هزاران گروه تخصصی در لینکدین هستند که در آن بر روی موضوعات مشترک بازار هدف مورد علاقه اعضا بحث می‌شود. شما می‌توانید به عنوان عضوی از این گروه‌ها، از جدیدترین نوآوری‌های مرتبط با حوزه فعالیت یا کسب و کار خود مطلع شوید و خود را به عنوان یک فرد به‌روز و با اطلاع در زمینه تخصص‌تان معرفی کنید.
 • دسترسی به مخاطبان هدفمند: تبلیغات لینکدین برای دستیابی به مشتریان، تماس با ارائه‌دهندگان و استخدام افراد با استعداد جدید برای شرکت شما، می‌تواند بسیار عالی باشد.
 • تبلیغات محصول و یا خدماتتان: Linkedin Ads در دیجیتال مارکتینگ، نمایش محصولات و خدمات شما را به بخشی که به عنوان بازار هدف تعریف کرده‌اید را تسهیل می‌کند.
 • پیگیری بازدید از پروفایل: Linkedin Ads در دیجیتال مارکتینگ معمولاً باعث ایجاد بازدیدها و تماس‌های مستقیم از طریق پروفایل شما می‌شود. این اقدامات از طریق نرم‌افزار آماری یکپارچه لینکدین قابل پیگیری هستند.
 • شبکه‌سازی و ترافیک: بزرگترین مزیت لینکدین شبکه سازی است. علاوه براین، اگر شما محتوای باکیفیتی را با مخاطبان خود به اشتراک بگذارید، می‌توانید ترافیک با کیفیتی را به سمت وبسایت یا وبلاگ خود جذب کنید.
 • درج آگهی استخدام: اگرچه سایت‌های زیادی در زمینه استخدام فعالیت می‌کنند و برای جذب نیروی متخصص می‌توانید در این سایت‌ها آگهی درج کنید، با این حال در لینکدین شما می‌توانید پروفایل اشخاصی که مشخصات خاصی دارند را ببینید و با آنها ارتباط برقرار کنید. با وجود امکاناتی که لینکدین در اختیار شما قرار می‌دهد، پیدا کردن کاندیداهای مناسب برای سمت‌های موردنظرتان، با کمک لینکدین بسیار ساده خواهد بود.
 • متخصصانی با چندین تخصص: در لینکدین می‌توانید متخصصانی با تخصص‌های مختلف در حوزه کاری خود پیدا کنید. شما می‌توانید از آنها بیاموزید و همچنین از آنها به عنوان مرجعی برای پیاده‌سازی ایده‌های جدید در راستای ارتقای شرکت خود استفاده کنید.
 • ارتباط در سایر شبکه‌های اجتماعی و یا وبلاگ: لینکدین می‌تواند به عنوان منبعی برای ایجاد ارتباطات جدید استفاده شود. لینکدین را به راحتی می‌توانید با اکانت توییتر و وبسایت خودتان همگام‌سازی کنید.
 • تبلیغات دوره‌ها، سمینارها و کنفرانس‌ها: اگر قرار است که شما یک دوره خاص را ارائه دهید، لینکدین می‌تواند بهترین مکان برای جذب افراد علاقه‌مند به شرکت در آن دوره باشد.

بیشتربدانید:15تا ازاصطلاحات دیجیتال مارکتینگ به صورت کامل

Linkedin Ads در دیجیتال مارکتینگ برای چه کسانی مفید است؟

قبل از تصمیم گیری در مورد اینکه آیا واقعاً بازاریابی در لینکدین مسیری است که ارزش آزمایش برای کسب و کار شما را دارد یا خیر، باید از خود بپرسید: آیا یک شخص متخصص یا حرفه ای، روزانه به ارائه محصول، خدمات یا پیشنهاد شغلی نیاز دارد؟

اگر چیزی را می فروشید که به نفع صاحبان مشاغل یا افراد حرفه ای است، احتمالاً پاسخ مثبت است افرادی در لینکدین حضور دارند تا شغل خود را بهتر کنند، شغل جدیدی پیدا کنند، شبکه سازی کنند، با مخاطبین تجاری ارتباط برقرار کنند پس برای مثال اگر بازی های آموزشی برای کودکان می سازید، شاید تبلیغات لینکدین بهترین کانال بازاریابی برای فروش محصول شما نباشد زیرا مخاطبین شما را پوشش نخواهد داد.

راهکارهای تبلیغاتی در لینکدین کمک می‌کند پیام خود را در زمان مناسب به جامعه هدف موردنظر شغل و حرفه خود منتقل کنید به ویژه اگر کسب و کار شما  B2B است، میتوانید ۸۰ درصد مشتریان احتمالی را از طریق تبلیغ در لینکدین جذب نمایید.

بازاریابی B2B یا تجارت به تجارت به تعاملات تجاری بین دو بیزینس مختلف مربوط می‌شود. در این حالت یعنی یک کسب‌وکار ، محصولات یا سرویس‌های خود را به یک کسب‌وکار تجاری دیگر می‌فروشد و یا در ازای ارائه آن‌ها، مبادلات کالا به کالا و موارد مشابه انجام می دهد. اگر پاسخ شما به سوال مثبت است و یا  اگر کسب و کار شما  B2B است، برای تبلیغ در لینکدین درنگ نکنید.

شرکت دیجیتال مارکتینگ فیبی لند چیست و چه خدماتی را ارائه میدهد ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *