آموزش

تبلیغات پولی یا Paid Ads در دیجیتال مارکتینگ

تبلیغات پولی یا Paid Ads در دیجیتال مارکتینگ یک راه عالی برای شرکت ‌ها جهت تبلیغ محصولات و خدمات خود به مخاطبان بیشتر است.

تبلیغات پولی یا Paid Ads در دیجیتال مارکتینگ چیست؟

به طور کلی، تبلیغات پولی تقریباً هر فضای رسانه ای است که خریداری می کنید. در حوزه دیجیتال مارکتینگ، تبلیغات پولی معمولاً به پرداخت به ازای کلیک (PPC)، payperimpression (PPI) یا تبلیغات نمایشی اشاره دارد.

در اینجا، این نوع تبلیغات و موارد دیگر را بررسی خواهیم کرد تا بتوانید تصمیم بگیرید که آیا تبلیغات پولی برای تقویت صدای برند شما مناسب است یا خیر.

شما یک برند عالی دارید و می‌خواهید دنیا آن را بشناسد. وقت آن است که پول خود را در جایی بگذارید و هیچ چیز به اندازه تبلیغات پولی اثر گذار نخواهد بود.

تبلیغات پولی چگونه به شما سود می ‌رساند؟

Paid Ads در دیجیتال مارکتینگ یک راهبرد موثر و ارزان قیمت برای هدایت ترافیک به وبسایت شما است که میتواند با افزایش آگاهی از برند و خلق مشتریان احتمالی، باعث رشد فهرست ایمیل شما شود و یا مشارکت در شبکه‌های اجتماعی را افزایش دهد.


این روش بهترین راه برای رسیدن به مشتریان بالقوه است. این نوع از بازاریابی با افزایش تعداد دنبال ‌کنندگان، ترافیک و مشتریان احتمالی شرکت شما را برجسته ‌تر می ‌کند. همچنین، به شما امکان هدفگیری موقعیت‌ های جغرافیایی خاص را می‌ دهد.


با این حال، Paid Ads در دیجیتال مارکتینگ تنها به معنای انتشار پیام شرکت شما به جهان نیست، بلکه انجام صحیح آن دنبال ‌کنندگان و دسترسی بیشتری به شما می ‌دهد که به افزایش معنی‌داری در ترافیک و مشتریان واقعی منجر می‌ شود.

بیشتر بدانید:15تا ازاصطلاحات دیجیتال مارکتینگ به صورت کامل

انواع Paid Ads در دیجیتال مارکتینگ

گوگل ادوردز

گوگل ادز تبلیغات پولی را در نتایج جستجوی گوگل نشان می‌دهد. همچنین، حاوی تبلیغاتی است که از طریق شبک نمایش و گوگل ادسنس روی وبسایت ‌ها به چشم می ‌خورند. کارزارهای تبلیغات در گوگل یکی از محبوب ‌ترین گزینه‌ های تبلیغاتی برای کسب و کارها محسوب می ‌شوند.

شما با گوگل ادز می ‌توانید تبلیغات جستجو، نمایشی و یا هر دو را بسازید. همچنین، با تبلیغات نمایشی می‌ توانید تبلیغاتتان را در وبسایت‌های خاص مربوط به مخاطبان هدف خود نمایش دهید.


گوگل ادز تنها زمانی موثر است که شما وبسایت خوبی با محتوای با کیفیت، یک صفحۀ هدف خوب و از همه مهمتر اطلاعات مرتبطی که مشتری شما به دنبال آن است را داشته باشید.


اگر وبسایت شما برای گوگل ادز بهینه‌ سازی نشود، از کارزار خود بهترین نتایج را به دست نمی ‌آورید. به علاوه، چنانچه صفحه هدف شما حاوی اطلاعات نا‌مربوط و یا پیوندهایی به وبسایت‌ های دیگر باشد، شما فقط پول خود را هدر می ‌دهید. با وجود اینکه عوامل بسیاری روی عملکرد گوگل ادز تاثیر می‌ گذارند، مهم ‌ترین عامل، کیفیت محتوای داخل صفحۀ هدف به شمار می ‌رود.

تبلیغات شبکه‌ های اجتماعی

بازاریابی شبکه‌ های اجتماعی نوعی تبلیغ است که به منظور هدف‌گیری مشتریان در کانال‌ های شبکه‌ های اجتماعی انجام می‌ شود. تبلیغ در شبکه‌ های اجتماعی مستقیم‌ ترین راه تعامل و ارتباط با مخاطبان شما محسوب می‌ شود. این روزها انواع مختلفی از پلتفرم‌های شبکه‌ های اجتماعی مانند فیسبوک، اینستاگرام، لینکدین، توئیتر و پینترست برای تبلیغ کردن وجود دارند.

 
تبلیغات فیسبوک و اینستاگرام  به نوعی شکل پولی تبلیغ برای طیف گسترده‌ تری از مخاطبان است. همچنین، به دلیل خلق سریع‌تر مشتریان احتمالی، بازاریابی محصولات و خدمات در این پلتفرم کار خوبی به نظر می ر‌سد. با این حال، احتمالا تنها با تعیین اهداف مشخص و هدف‌گیری افراد درست، نتایج خوبی عاید شما می ‌شود.  
برای مثال، اگر هدف شما از تبلیغ افزایش آگاهی از برند باشد، ممکن است تعداد مناسبی از مشتریان احتمالی را در صفحه هدف خود خلق کنید، اما احتمالاً دیگر نمی ‌توانید آنها را به مشتریان واقعی تبدیل کنید.

به عبارت دیگر، یک کسب و کار کوچک باید راهبرد مشخصی در شبکه ‌های اجتماعی داشته باشد و باید برای به دست آوردن نتایج مناسب از تبلیغات پولی، مخاطب خود را به درستی هدف‌گیری کند.

پرداخت به ازای کلیلک  

بازاریابی پرداخت به ازای کلیک یک مدل تبلیغات اینترنتی است که در آن تبلیغ‌‌ کننده برای بازاریابی تبلیغات خود در یک وبسایت به خصوص پول پرداخت می‌ کند. امروزه انواع مختلفی از تبلیغات پرداخت به ازای کلیک مانند تبلیغات نمایشی، هدف‌‌گیری مجدد، بازاریابی جستجوی پولی و غیره وجود دارند.


بعضی از شرکت‌ ها مدیریت پرداخت به ازای کلیک را ترجیح می‌ دهند، زیرا شروع و توقف آن در هر زمانی ساده است. با این حال، جنبه منفی این روش گران بودن آن نسبت به انواع دیگر تبلیغات مانند گوگل ادوردز است.


معمولا از تبلیغات به ازای کلیک برای دستیابی یک کسب و کار به نتایج فوری استفاده می ‌شود، اما اگر به دنبال نتایج بلند‌مدت هستید، بهترین کار استفاده از روش‌های دیگری مانند تبلیغات در فیسبوک، توئیتر، لینکدین و اینستاگرام است.

بیشتر بدانید:دیجیتال مارکتینگ چیست؟

تبلیغات پولی در مقابل سئو

درست است که استفاده ازPaid Ads در دیجیتال مارکتینگ می تواند کارساز باشد، اما توجه داشته باشید که هیچ چیزی نمی تواند جای سئو را بگیرد. با سئو وب سایت شما مخاطبان واقعی و ارگانیک خود را به دست خواهید آورد و دقیقا جایگاه خود را پیدا می کنید. ضمن آنکه هزینه های سئو به مراتب کمتر از تبلیغات پولی است.


همچنین توجه داشته باشید که تاثیرات تبلیغات پولی موقت است و به محض قطع شدن آن ها، شاهد کاهش ترافیک وب سایت خواهید بود. اما با سئو اصولی، شما همواره جایگاه خود را خواهید داشت.

البته که در کنار سئو، شما باید از ابزارهای دیگر بازاریابی دیجیتال استفاده نمایید تا بتوانید تاثیرات بیشتری را در سایت خود شاهد باشید. درواقع تمامی این تکنیک ها مکلمل یکدیگر هستند و به تنهایی برای رسیدن به موفقیت کفایت نمی کنند.

مزیت های Paid Ads در دیجیتال مارکتینگ

نکات کلیدی

Paid Ads در دیجیتال مارکتینگ کلمات کلیدی را به‌درستی انتخاب می‌کند.

با Paid Ads در دیجیتال مارکتینگ، سریعاً به نتیجه می‌رسید زیرا هزینه کلمات کلیدی را پرداخت می‌کنید که از قبل با مخاطبان هدف شما مرتبط هستند.

مسلماً هرچقدر کلمه کلیدی ترافیک جستجوی بیشتری داشته باشد، برای نمایش محتوای خود برای آن کلمه کلیدی، هزینه بیشتری باید پرداخت کنید.

تاثیر بر مخاطب‌های شما

با جستجوی ارگانیک، مخاطبان را در پلتفرم‌های مربوطه هدف قرار می‌دهید. بااین‌حال، با تبلیغات پولی هر یک از این پلتفرم‌ها به شما این امکان داده می‌شود بر روی مخاطبان هدف بهتر تمرکز کنید. شما می‌توانید نه‌تنها یک جمعیت خاص یا روان‌شناختی بلکه یک مکان یا قصد مشتری را نیز هدف قرار دهید.

تلاش مورد نیاز برای دستیابی به نتیجه دلخواه

سئو و تبلیغات اجتماعی به زمان و تلاش نیاز دارند. با استفاده از SEO، محتوای خود را به‌مرور کنترل می‌کنید تا عملکرد آن را ببینید و سپس محتوای خود را در صورت لزوم تنظیم می‌کنید.

جستجوی پولی در شبکه‌های اجتماعی از طریق Google Ads و Bing Ads بسیار موردتوجه قرار می‌گیرد.

ایجاد آگاهی و کشاندن افراد به سایت شما ازطریق سئو زمان زیادی نیاز دارد. محتوای شما ممکن است بلافاصله نشان داده نشود یا مخاطبان مناسب را هدف قرار ندهد اما تبلیغات پولی با هدف قراردادن مخاطب مناسب، نتایج سریع‌تری به شما می‌دهد. می‌توانید از آن برای هر تعداد هدف، از آگاهی گرفته تا ثبت‌نام، از اشتراک گرفته تا تبدیل آن‌ها به مشتری، استفاده کنید.

به همه پلتفرم‌های مختلف موجود و همه روش‌های مختلف برای رسیدن به مخاطبان خود فکر کنید. به‌عنوان‌مثال خرید اینستاگرام را در نظر بگیرید. طبق آمار اینستاگرام، ۶۰ درصد از کاربران بررسی شده محصولات جدید را از طریق اینستاگرام کشف می‌کنند.

با استفاده از تبلیغات اینستاگرام، می‌توانید پست‌هایی با برچسب‌های محصول ایجاد کنید که مستقیماً به صفحه جزئیات محصول پیوند دارند و به افزایش تبدیل کمک می‌کنند.

چگونه می‌توان نتایج Paid Ads در دیجیتال مارکتینگ را بررسی کرد؟

صفحه فرود سایت خود را به تبلیغات متصل کنید: صفحه فرود را باید با یک رابط کاربری آسان که کاربران را به سمت خرید محصول شما سوق می‌دهد، بهینه‌سازی کنید.

اگر هدف شما تبدیل است، از کلمات کلیدی مانند خرید یک ماشین الکتریکی استفاده کنید. این امرمی تواند به هدایت بهتر بازدیدکنندگان برای خرید ماشین الکتریکی کمک کند.

تبلیغات سفارشی برای هدف قراردادن کاربرانی که سبد خرید خود را رها کرده‌اند، ایجاد کنید.

سخن اخر

سرمایه‌گذاریPaid Ads در دیجیتال مارکتینگ خوب نه‌تنها باعث افزایش آگاهی از نام تجاری شما می‌شود بلکه می‌تواند کاربران را به سمت سایت فروشگاه شما سوق دهد و تجربه خرید را برای آنها از همیشه آسان کند. این به معنای تبدیل بیشتر و فروش بیشتر برای شما است.

شرکت دیجیتال مارکتینگ فیبی لند چیست و چه خدماتی را ارائه میدهد ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *